Co je vlastně normální...?

12. srpna 2012 v 21:14 | Naty |  Můj deníček a jídelníček
Toužím po tom být normální, zdravá a šťastná... Toužím po tom, abych v hlavě neměla ten hlas, který mě neustále nutí zabývat se svou postavou, počítat kalorie, a hlavně hubnout...
Vážně, když se kouknu kolem sebe, mezi vrstevnice. Která z nich tohle řeší?
Ano, asi každá dívka si položí otázku, jestli není moc tlustá, jestli by neměla omezit nezdravé jídlo, jestli by se neměla začít více hýbat. Do jisté míry to je normální, tak jsem to měla i když jsem netrpěla poruchou příjmu potravy.

Poslední dobou se koukám více kolem sebe, na lidi, na jejich postavy, děsně se zajímám o to, co jedí.. Ale to asi většina anorektiček.
Možná až přehnaně jídelníčky normálních lidí řeším... Mám kamarádky, které jsou při těle, ale neřeší to a klidně jedí hromadu sladkostí. Takhle jsem to měla taky.. A omezuje je to snad v něčem? Ne... Jsou šťastné, nic jim nechybí, kamarády mají, v některých případech i kluky.
Pak jsou také dívky, které jídlo a sladkosti moc nebere, které prostě jedí, na co mají chuť a nemají za potřebí do sebe házet spoustu zbytečných čokolád, bonbonů, fast foodů...

Chtěla bych být, jako ty druhé holky. Jídlo neřešit, dopřávat si vše, o co sitělo řekne, ale aniž bych musela za den spořádat 5 čokoládových tyčinek.. Prostě nemít tu potřebu se tím tláskat.

Jenže to já nikdy nebudu moct.
Prohledala jsem počítač a našla jsem nějaké své staré jídelníčky, když už jsem se sebou něco chtěla začít dělat, tak jsem si pár týdnů zapisovala vše, co jsem snědla, aniž bych se musela omezovat.
Kdybych to tehdy tolik netláskala, mohla bych být vždy štíhlá. Genetické dispozice na štíhlost mám, jenže já se k vysoké váze vyloženě prožrala. Nikdy jsem nebyla úplně silná, měla jsem prostě jen velké břicho.

Mohla bych toho využít a prostě jíst úplně normálně.
Jenže jak se vlastně jí normálně?
Nikdy jsem to neuměla a nikdy to ani umět nebudu...

Buď jím děsně moc, nebo naopak děsně málo. Neumím si najít tu správnou normální cestu.
Třeba dneska.. Pochybuju, že by můj příjem překročil bazální metabolismus... Přiznám se, že jsem jedla málo. Chci ale jíst normálně, prostě to neumím...
A hlavně tam je pořád někde ten hlas, který mě nabádá k hubnutí.
Přiznám se, že mám často pocit, že jsem nejobéznější člověk na světě. Připadám si, jako kdybych měla místo břicha pytel brambor.

A musím se přiznat ještě k jedné věci. Teď to možná v následujících dnech půjde... Ale vím, že se to na dovolené zlomí.
Po pravdě řečeno jsem si už i plánovala výmluvy, proč tam nebudu jíst.. A přiznám se, že od dovolené očekávám úbytek na váze. Nechci.. ale v jádru v to dokonce doufám.

Teď jsem možná ještě v pohodě.. jsem si ale jistá, že na dovolené do toho opět spadnu. Vím to... A nejhorší na tom je, že se tomu vlastně ani nechci bránit.


Teď přihodím příklady svých starých jídelníčků. Jsou asi z dubna 2011:

Sn: ---
Sv: Máslový croissant plněný šunkou a sýrem, kitkat, kinder bueno
Ob: Kuře na kari s rýží, nanuk Míša, kinder pingui
Sv: müsli tyčinka, velký kousek pizzy Hawai
Ve: rohlík + kiri + šunka + hermelín
2.Ve: Bílý jogurt + celé bebe mini + banán + med

Tohle je ještě jeden z těch dobrých, bývalo i hůř :D

Sn: Jogurt fantasia jahodová
Sv: 2 cereální kaiserky + balení korbačíků, 3bit XXL
Ob: Velké McNuggets menu v McDonaldu a 2 majonézy, lentilkové McFlurry
Sv: Latte z Nescaffé
Ve: Kopa zapečených těstovin s masem
2.Ve: Celé miňonky, jablko, jahodová Activia

Sn: cca 70g zapečené čoko müsli + bílý jogurt
Sv: Sušenka Mila, kitkat, balení tictaců, mentosky
Ob: Boloňské špagety s masem, smoothie z jahod a banánu (Mangaloo)
Sv: 2 müsli tyčinky
Ve: Jogurt fantasia čoko
2.Ve: 1/2 hermelínu, banán

A teď ty víkendové, to je teprve mazec ;)

Sn: 5 velkých kusů tvarohovo-čokoládové buchty
Sv: Velký balíček haribo bonbonů 300g
Ob: kupa těstovin se sýrovou omáčkou a šunkou, celá oříšková Milka
Sv: Domácí dřeň z jahod s kupou cukru, 2 toastové chleby s kiri a hermelínem a šunkou, celý slaný popcorn 100g
Ve: Celá šunková pizza
2. Ve: Bebe mini + jogurt + jablko + banán + jahody
V noci: celá Milka oříšková

Sn: 2x balení bebe sušenek v jogurtu
Sv: jogurt activia, banán
Ob: kuřecí prsa + kupa zapečených brambor + kupa tatarky, celá Milka karamelová
Sv: balíček chipsů Lays, celý popcorn 100g, 2 balíčky skittles, balíček harib
Ve: toasty: 4pl. toast chleba + 4x kiri + 4pl. eidamu 30% + šunka
Pak: Balíček bebe sušenek v jogurtu, další popcorn 100g


Tak, to je ukázka starých jídelníčků.
Už chápete, proč se bojím jíst podle chuti?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M. | E-mail | 12. srpna 2012 v 21:32 | Reagovat

Prosím, prosím nespadni do toho znova. Už si predsa prešla taký veľký kus cesty, teraz to nemôžeš vzdať. Musíš byť trpezlivá, nemôžeš nechať Anu znova nechať vyhrať!!!!! Keď si neni schopná jesť, aj za cenu pribratia, kvôli sebe, tak ti sprav kvôli rodičom, sestre, priateľom a môžeš aj kvôli mne :) V tej Čine jedlo vôbec nerieš, aj za cenu žeby si pribrala. To čislo na váhe je len obyčajné číslo. To čislo nám nikdy nepovie aká skutočne si!!!! A ty si omnoho viac než čislo na váhe (pre mňa určite ;)  ).......... :)

2 Naty :) | Web | 12. srpna 2012 v 21:34 | Reagovat

[1]: Děkuju za hezký komentář :) Až si založím gmail, hned napíšu!! :))

3 Eva | E-mail | 12. srpna 2012 v 21:43 | Reagovat

Normální je to, co dělá většina. Proto jsou Tvoje starý jídelníčky normální

4 Melisa | Web | 12. srpna 2012 v 22:09 | Reagovat

To je fakt složitý... :( NEní online nějaký program "normálního" jídelníčku netloustnoucí, nedietní. Já bych ti nejradši za to, že se nechceš bránit, nafackovala pár facek... Copak chceš znovu do Motola? To ti za to stojí? Já bych na to vysloveně srala, nestojí to za to. Žiješ jen jednou.

5 Flou | Web | 12. srpna 2012 v 22:10 | Reagovat

Aha, tak to já bych do Asie jela hned, stokrát víc než třeba do Ameriky, prostě mě to tam děsně táhne.
Doufám že jednou našetřím a vydám se na pořádnou poznávačku Malaisie, Korea, Čína, Japonsko. Ach..
Máš štěstí že máš rodiče, kteří ti umožní cestovat takhle po světě..
A jinak k tmuhle článku.
Nepadej do toho znovu. Prosím. Je to to nejhorší co můžeš udělat. Sama víš jaké to bylo hrozné a jak už nechceš jíst na svačinu rohlík s banánem.
Rozhodně nemůžeš být tlustá, máš pořád podváhu a jsi hubenější než 98% populace  našeho státu :D (minimálně! ,. ale vážně když nad tím  popřemýšlíš :D)
Tvoje tělo je navyklé teď jíst a dodávat mu určité množství všeho, tak proč si to neužívat a zase se ničit. Nestojí ti to za to , já mít tvůj metabolismus , žeru jako utržená :D
Nikdo ti nepřikazuje jíst bílé rohlíky,salámy, párky, tlusté maso .. když ti to třeba nechutná. Ale prostě je zbytečné se trápit tím že si dáš na svačinu ovofit. Jo možná ti to chutná, ale upřímně - nejsou tu věci které by ti chutnaly víc než nízkotučný tvaroh? Řekla bych že jsou.
A navíc jedeš do země kde vaří skvěle, kde můžeš ochutnat tolik nových věcí (mají tam skvělé sušenky! :D ochutnala jsem hodně originálních věcí z asie) výborné jsou třeba tyčinky máčené napůl v čokoládě , nebo slané sušenky, nebo skořicové "rourky" :D a hlavně jejich NUDLE <333 ochutněj všechno, rozhodně! Tahle příležitost už nemusí být.. a nepřemýšlej nad tím jak nebudeš muset jíst a jak se z večeře vyvlékneš se salátem - věř mi , byla by to totální kravina, blbost a nevím co všechno.

6 dona-gisele | Web | 13. srpna 2012 v 8:33 | Reagovat

Panečku, to je zase příběh :( Je mi z toho smutno a chápu, že je těžký, najít tu "normální" cestu. Ale pro každýho je normální něco jinýho. Třeba já už taky nevim, jaký jídlo je vlastně normální. Třeba teď už cítím, že takhle jak jím, začíná být pro mě normální a nemam potřebu si vařit nebo vyhledávat takoovu ty typickou tučnou českou kuchyni.
Já tě chápu, že to je těžký a nevíš, jak z toho ven, ale pořád musíš bojovat. Určitě to vzdávat nesmíš, jak bys potom skončila? ..ani na to nechci pomyslet :(
co se týče těch jídelníčků, pravda, takhle bys už jíst určitě neměla, ale dvakrát do týdne si něco určitě dopřej, zkus jíst a vařit si (pokud ti to rodiče dovolí) nějaký zdravější jídla..však to znáš, ale co já ti tu budu radit, do hlavičky ti nevlezu, ale věř mi, že mi je hrozně líto, že se takhle cítíš a nevíš, jak dál.
já ti můžu držet jenom palce a doufat, že se vydáš tou správnou cestou a budeš spokojená. Moc ti to přeju :**

7 Misha | Web | 13. srpna 2012 v 12:01 | Reagovat

Ahoj, Naty. :)
Děkuju za komentář, opravdu mě udělal radost. Moc děkuju.
Já jsem to propuštění z Motola měla předem dohodnutý, protože jsem musela nastupovat do prváku a ani zas takovou podváhu jsem neměla, takže to bylo v pohodě. Mě v Motole vůbec nepomohli, spíš naopak, takže jsem byla ráda, že jsem tam nemusela trčet moc dlouho.
Určitě nejsi otravná, jsi moc hodná. :) Daří se mi dobře, stále jsem s přítelem, který má na mém uzdravení největší zásluhu. :) Můžu dokonce říct, že teď o prázdninách jsem se z anorexie dostala už úplně. Sice mám pár kilo nadváhy, ale jsem šťastná, že jsem zdravá a nemyslím pořád na kalorie a další krávoviny. :) Mám teda pořádný břicho, ale přítelovi se oplácaný holky líbí, takže já nemám problém. :D
Teď jsem tak "trochu" změnila image, tak přemýšlím, jestli dám na blog fotku. :D
A mé jídeláky se podobají tadytěm tvým starším. Ale oproti těm víkendovým mám míň.
Doufám, že ty taky brzo budeš v pohodě. Držím palce!

8 Ený | Web | 13. srpna 2012 v 15:31 | Reagovat

Ty vole :D:D:D No,papala jsem podobně :D I když.. o trochu míň no..:D
Ty jídlo řešit nemusíš - jen se musíš trochu krotit :) Už sis musela odvyknout od takového množství jídla :) Občas si zkus něco hoodně nezdravého povolit:) Třeba jdi s kamarádkou na pizzu,na zmrzku a tak :) Bude to lepší,než když si to sníš TAJNĚ doma =)

9 Karolína :) | E-mail | Web | 13. srpna 2012 v 18:42 | Reagovat

No..tak upřímně jako..fakt tyhle jídelníčky, byly vyloženě "plácací"..prostě žádnéé normální jídlo s nějakýma kvalitníma živinama, ale prostě samé sladkosti (ehm-a samé "kupy" :D)..je fakt pravda, že tohle normální jídelníčky nejsou (ale zase, když jsi třeba na oslavě, tak je normální, že si zobneš tamto a hento a tam brambůrek, tam zákusek-je to prostě vyjimečná situace..stejně jako výlet, svatba apod. :)..fakt tam nejsou žádné kvalitní živiny..no a prostě ani nic..jenže..každá z nás ví,že ty se k takovým jídelníčkám už nevrátíš..už máš docela dost sebekontroly (které máš teda fakt víc než dost!!) a každý ví, že takhle by jsi už stejně nikdy nejedla, ani jíst nedokázala..já jedla taky tak-možná o něco míň,ale podobně..ale třeba na druhé večeře jsem jedla "kupy" :D ovoce a tak-to byla moje parketa..a tehdá jsem měla míň jak 30kg..jo je to divné, strašně divné..sama ale víš co ta touha za "dokonalostí" (co je to dokonalost? to určitě nejsou vystouplé kosti, zatrpklý výraz, hlava zaměstnaná kaloriemi..) dokáže..a co je to normální? ..normální není se přejídat a normální není hladovět a jíst, jak jsi jedla včera -málo a pod BMR..normální je "něco mezi tím"..těžký pojem co?..normální jsou dva krajíce chleba k snídani, 1 kus pečiva k svačině..určitě není normální jíst k snídani 1 krajíc chleba o tloušťce   0,55cm s 8,3g másla a 56g nektarinky..tohle normální rozhodně není..normální porce se? co? no přeci odhaduje..rozhodně neměří, ani neváží :)..být Tebou bych asi zašla k nutriční..určitě bych k ní zašla..a neměla by sis vařit teda sama..to by jsi měla tendence si jídlo vážit, dávat co nejmíň tuku..měla bys to "nechat na mamce" (v tomhle období, jasně, pak už budeš muset vařit ty -ale když třeba uvaříš nějaké zdravé jídlo, co budeš jíst jak ty, taťka, mamka, ségra-prostě že to nebude žádné nízkotučné jídlo, popř. jídlo se sladidlama a já nevím s jakýma dalšíma „sračkama“ :D..:)..když mamka upeče kuře na másle a rýži-tak si nevymýšlej že si dáš třeba křehké plátky..prostě kuře je zdravé, rýže taky..sama víš-všechno je zdravé, když je toho s mírou :)..sama. si třeba můžeš místo rýže uvařit třeba celozrnné těstoviny..pokud „Ti to nedá“ :)..ale fakt zkus jíst kvalitně..žádné křehké plátky, light sračky a á nevim co..light potraviny Ti navodí pocit, že je to light, dietní a ty toho můžeš sníst víc, než těch normálních "nelight"..a tak si vlastně roztahuješ žaludek do větších rozměrů než je zdrávo a máš pak třeba tendence se přejíst-a samozřejmě zvracet..a to je pak kolotoč...každopádně, jak jsi mi psala-že sis koupila tu knížku Mentální anorexie od F. D. Krcha-to novější vydání-tam máš všechno o normální porci, o tom jak vypadá jídelníček pro nepřibíracího..no  a pak můžeš různě na netu pohledat třeba jídelníčky určené pro tvojí věkovou skupinu-takový týden se jima řídit a pak už bys měla mít ten "odhad"  co je normální :)..pokud bys teda nechtěla k nutriční-ale to by bylo asi nejlepší :)..nevím, o Ti mám víc poradit..snad jen: Držím Ti pěstičky, ať si dovolenou užiješ, ochutnáš tamní speciality, bez výčitek, nezhubneš mi tam a vrátíš se šťastná, v pohodě, odpočatá, sebevědomá a vyrovnaná holka! :) Bojuj! :)

10 Sofie | Web | 13. srpna 2012 v 20:11 | Reagovat

vau! promiň, že to možná vyzní hnusně, ale do teď jsem si myslela, že jím šíleně moc, ale po tomhle? :D jsem oproti tobě břídil :D chápu tě, moc dobře, ale na druhou stranu..stále se omezovat a řešit celý život takovýmhle způsobem jídlo se taky nedá. Naty, věřím že to zvládneš! :-)

11 Ellie | Web | 14. srpna 2012 v 8:43 | Reagovat

týjo.. docela mazec ty tvoje starý jídelníčky :D

12 dona-gisele | Web | 14. srpna 2012 v 21:21 | Reagovat

Nene, na tebe určitě ne, ty máš svých problémů dost, ale už se těšim na nějakej tvůj článek.
Nedavno, když jsem se nudila, tak jsem projížděla tvůj první blog, kde jsi byla ještě Cleou - já vim, že bych ti to asi neměla moc připomínat, určitě tě to ničí, ale hodně sis to zavařila, škoda, že se tohle všechno stalo :(

13 Melisa | Web | 14. srpna 2012 v 22:05 | Reagovat

Asiati (spíše starší generace) jí tak 3x denně :DDD Svačiny skoro neznají :D Já z toho budu dělat vědu, protože jsem tlustá tak, že se nevejdu do S a je mi líto to vyhazovat, když můžu zhubnout a vylepšit oblečení po svém. Jinak nemám co na sebe ... -.- A pomlčky jsou nedoplněné :D Kdybych nic nejedla, tak bych tam napsala "nic nebo xxx" :¨)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama