Kontrola.. A úvaha nad tím, že bych udělala nějaké video :)

27. září 2012 v 19:20 | Naty |  Můj deníček a jídelníček
Tak dneska jsem byla u té psychiatričky. Brrr, je to děsná baba! Mluvila se mnou chviličku. Na začátku mi řekla, že vypadám dobře a že se mi určitě daří.
Pak jí ale mamka řekla, že mám kilo podváhu. A ta psychiatrička to najednou úplně změnila, během pár sekund jsem najednou z ničeho nic vypadala pohuble, neměla barvu v obličeji a tak dále a tak dále. Hmm, jistě ;)
Ani se mě nestačila na nic zeptat a hned soudila, že je to špatně, že se nesnažím, že se nezajímám o okolní svět, že v tom zase lítám a že mi nejspíš bude muset navýšit prášky.
Neudržela jsem se a nemohla si následující větu odpustit:
,,A jak to jako můžete vědět? S prominutím nechápu, jak to můžete posuzovat podle váhy a hned ze mě dělat trosku, když jste se mnou ještě ani pořádně nemluvila."
Pochopitelně nevěděla, co na to říct, tak se zase vrátila k tomu, že mám bílý obličej a povislá víčka či co.
Vím, jsem drzá, arogantní a hádavá. Jen prostě nehodlám držet hubu, když se mi něco nelíbí ;)

A víte, co z toho nakonec vyšlo? Že prý nespolupracuju, že si v anorexii zjevně libuju a že hrozí, že mě pošle znova do Motola jen kvůli tomu, že údajně nespolupracuju.
Opět jsem to nevydržela se zavřeným ústním otvorem.
,,A co když mám třeba nějaké problémy, které anorexii nějak posilují, aniž bych to dělala se záměrem ubližovat lidem kolem mě? Je to pro mě prostě způsob, jak se vybít, vlastně i svým způsobem odreagovat..."
A hádejte, co mi na to řekne.
,,No tak ti navýšíme prášky."

Fakt jako.. já nemohla, já se tam prostě.. ROZESMÁLA!! Chápete to? Trošku nevhodné, ale prostě.. už to bylo tak nemožné, že jsem se tomu mohla jen smát ;).
Drzý fracek, no.. A co s tím nadělám? ;)


Dále bych se vás chtěla zeptat, jaký je váš názor na bazální metabolismus. Musím se vám s něčím svěřit. Pár dní jsem jedla jako prase, cca 2000-2500kcal... připadala jsem si děsně, bála jsem se, že budu přibírat. Bylo to minulý víkend.. Tak jsem se rozhodla, že se budu držet tak 100kcal nad bazálem. Dva dny jsem to vydržela, ale včera.. si tělo prostě po večeři řeklo o víc. Nestačilo mu to, chtělo víc..Nejedla jsem to jen proto, že bych prostě se chtěla něčím ládovat, tělo si o to řeklo samo.. A snědla jsem ještě ovofit, 2 musli tyčinky a pár sloupečků hořké čokolády.
Nehrotila jsem to, řekla jsem si, že to dneska napravím tím, že se budu držet lehce nad bazálem...
Jenže tělu to opět nestačí. Ještě po večeři jsem navíc snědla ovofit, musli tyčinku a asi 30g hořké čokolády. Tělo to prostě chtělo, a to nechápu...
Myslíte si, že je BMR blbost? Že se tím nedá řídit přesně na kalorii?A dále. Uvažovala jsem nad tím, že bych natočila nějaká videa.. Třeba otázky a odpovědi, nebo tak, prostě že bych něco kecala :D. Měly byste o videa zájem, nebo ne? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Mám natočit nějaká videa, např. odpovědi na otázky a tak? :)

Určitě!!!
Je mi to fuk, nebudu se na ně dívat

Komentáře

1 Kate | 27. září 2012 v 19:50 | Reagovat

2000-2500kcal to že jsi jedla jako prase? To by pro tebe mělo bejt naprosto běžný. Je to naprosto normální příjem a vzhledem k tvý výšce by to mělo bejt spíš těch 2500kcal, klidně i trochu víc...
A jíst v hodnotě odpovídající tvýmu bazálnímu metabolismu by se pokud vim mělo jíst při redukční dietě, ne? Nepředpokládám totiž, že bys celej den jen ležela v posteli a vůbec nic nedělala, to totiž prakticky ani neni možný.
A ta psychiatrička je blbá, myslim, že by bylo lepší kdyby sis našla nějakou, která ti bude líp sedět, tohle je na nic, když ti ty sezení nic nedávaj.

2 Rezzy | Web | 27. září 2012 v 20:07 | Reagovat

Ta psychiatrička nejspíš vážně za moc nestojí. Nemohla bys zkusit přejít k jiné? Já jsem psycholožku neměnila ani jednou, vyhovovala mi hned ta první, ale psychiatričku mám teď třetí a teprve teď si myslím, že jsem konečně našla fajn doktorku s mozkem...
Jinak s tím bazálem nevím... mě nutriční řekla, že bych měla jíst minimálně tak 1700 a to ještě jedině kdybych celý den ležela, že je to jen takový základ a musím dodat další energii na to, co všechno přes den dělám. A jelikož moje nutriční je moc fajn, dokázala přemluvit moji chorou dušičku a dívat se na to reálně, věřím ji, uklidnila mě a abych pravdu řekla, tak teď kalorie ani nepočítám :) Myslím, že je to zbytečně stresující, stejně jako vážení. Prostě se řídím pocity a očima. Ale napřed musíš důvěřovat sama sobě a svému tělu, aby to takhle šlo. Věř si a tvé zdravé já tě povede :)

3 dona-gisele | Web | 27. září 2012 v 20:13 | Reagovat

Tak nejdřív k psychiatričce - koukám, že to je babizna, která vůbec neví o co go..pravá psychiatrička umí poradit, ví, jak s tebou zacházet, jak ti pomoct. Musíš tak k ní chodit? Nejde chodit k jinačí? Určtě by to bylo lepší.

Na bazal kašli, taky jsem se tím nikdy neřídila, jedla jsem v podstatě to, na co jsem měla chut a přitom dietně..a nikdy jsem neměla výkyvy v podobě druhejch sladkejch večeří a podobně. Základem je snídaně, to však moc dobře víš. Jestli počítáš kalorie, tak se na ně vykašli, je to zbytečný. Máš to přeci jenom v oku, znáš toho hodně.. dopoledne se snaž jíst sladší jídla, třeba to pomůže. A vymetání lednice takhle navečer, to není lehká věc, chápu. Zkus se něčím zabavit nebo to prostě odbourej, dej tomu stopku! Já vím, že se mi to snadno říká, když sem to nezažila, ale...

A k tvým fotkám - už nikdy nechci vidět, že budeš o svým břichu psát, že to je pytel a brambor. Máš krásnou, štíhlou postavu a bříško nádherný. Kilo bys ještě mohla přibrat, když máš tu menší podváhu. Rozhodující ale bude ta ms, kéžby přišla, že?...

a videa určitě natoč, já bych to moc uvítala, pokud vyprávíš  stejně krásně jako píšeš, tak určitě :) Bylo by fajn, kdybys tím aspon odstrašila zasvěcené pro-ana "krávy :d

4 Ený | Web | 27. září 2012 v 20:27 | Reagovat

Psychiatrička.. To je s prominutím kráva...
Jinak..2000 kcal není nijak moc, tolik bys měla přijímat normálně:) Zkus se od těch kalorií odpoutat,nepočítat to,jíst podle hladu,chutí..:) Ty už těžko budeš přibírat - nikdy nebudeš jíst nezdravě,navíc sportuješ..:)

5 natalinka | E-mail | Web | 27. září 2012 v 20:48 | Reagovat

Naty, té psychiatričce nevěř. Je divná. Musí si s tebou popovídat a když to neudělala, je fakt nějaká zvláštní, takže si ty její servítky nějak neber. Co se týče bazálu, je to dost různé, protože se to odvíjí od pohybu a denní aktivity. A 2000-2500 kcal, je v pohodě. A z jídla po večeři si nic nedělej, moje tělo teď furt taky něco chce!

6 Misha | Web | 28. září 2012 v 7:38 | Reagovat

Holky mají pravdu. Když se normálně hýbeš, tak je na udržení potřeba 2000 - 2500 kcal, podle výšky, věku a pohybu. Někdo má ještě víc a někdo míň. Takže si nežrala jako prase, ale konečně si normálně jedla. Tvoje vysoké tělo, si to prostě žádalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama